Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.

TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.
REKLAM ALANI

TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.

TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEKLERİ FEDERASYONU BAĞLI DERNEKLERİ ADINA TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN , KAMUOYUNA DUYURUDUR!.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre; 12 Eylül gecesinin ilk saatlerinde Laçin, Kelbecer ve Daşkesen bölgesindeki dağlık araziden, karanlıktan ve derelerden faydalanarak Azerbaycan ordusu birliklerinin mevzileri ile ikmal yolları arasındaki alanları farklı yönlerde mayınlamaya çalışan Ermeni askerlerinin tespit edildiği ve Azerbaycan askerlerinin müdahalesiyle Çatışma çıkmıştır. Bölgede yaşanan çatışmalarda ermenistan tarafından açılan ateşe Azerbaycan ordusu misliyle karşılık vermiştir.

Bizler; TÜRKİYEDE yaşayan uzun yıllardır anadolu toprağını yurt edinmiş yaklaşık 5 milyon Azerbaycan kökenli TÜRK ve AZERBAYCAN TÜRKİYE DİASPORASI nın anadan doğma üyeleri olarak: “bütün dünyanın ve özellikle, tarih sahnesinde 1918 ve 1992 yıllarında AZERBAYCAN Türklerine soykırım ve katliamlar yaparak, öz yurdumuza ve öz insanımıza büyük acılar yaşatan katil ermenistan ve destekçileri olan ülkelerin bilmeleri gerekmektedir ki, dünya savaş tarihi bir çok kez küllerimizden yeniden doğarak zaferlerimize tanıklık etmiştir.”

Özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılda AZERBAYCAN DEVLETİ Cenap Başkan Sayın İlham ALİYEV başta olmak üzere vatandaşlarıyla ve coğrafyasıyla bizlerin parlayan yıldızıdır. Gerektiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda hem cephede, hem de cephe gerisinde seve seve görev alacağımızı belirtmek isteriz. Bu konuda samimiyetimiz ebedi, yüreğimiz ve dualarımız AZERBAYCAN HALKI ve AZERBAYCAN SİLAHLI KUVVETLERİ ile birliktedir.

TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEKLERİ FEDERASYONU BAĞLI DERNEKLERİ ADINA TADEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADALET TURAN

REKLAM ALANI
Arabic AR Azerbaijani AZ Chinese (Simplified) ZH-CN English EN Georgian KA German DE Hindi HI Kazakh KK Kyrgyz KY Russian RU Turkish TR Urdu UR Uzbek UZ