Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Andrey Turchak: Vologda bölgesi, Kuzeybatı Federal Bölgesi’nde sosyal gazlaştırmada liderdir

Andrey Turchak: Vologda bölgesi, Kuzeybatı Federal Bölgesi’nde sosyal gazlaştırmada liderdir
REKLAM ALANI
25.05.2024
A+
A-

Andrey Turchak: Vologda bölgesi, Kuzeybatı Federal Bölgesi’nde sosyal gazlaştırmada liderdir

2024,

Bölgede 14 bin konutun doğalgaza bağlanmasına yönelik sözleşme imzalandı
Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreteri, Kirillov’daki gaz lansmanı töreninde, Vologda bölgesinde Başkan’ın gaza bağlanırken tercihli vatandaş kategorilerini destekleme talimatlarının tamamen uygulandığını söyledi.

“Başkanın kararında belirttiği 13 kategorinin tamamı bölgesel bütçeden destek alıyor. Bunlar Büyük Vatanseverlik Savaşı gazileri, özel bir askeri operasyona katılanların aileleri, büyük aileler, düşük gelirli aileler, engelliler ve diğer kategorilerdir. Herkese gerekli destek sağlanıyor ve bu da aile bütçesinin gaz ekipmanı kurulumu maliyetini önemli ölçüde azaltıyor. Bazı haneler için – %100 oranında,” diye belirtti Andrey Turchak .

Parti Genel Kurul Sekreteri, ülke genelinde toplumsal gazlaştırmaya yönelik 1,25 milyon sözleşme imzalandığını da sözlerine ekledi.

“Neredeyse bir milyon parselin gaz iletişimi var. Yaklaşık 570 bin hane doğalgaza bağlı” dedi.

Andrey Turchak, Cumhurbaşkanının sosyal gazlaştırma programının sınırsız olduğunu ilan ettiğini hatırlattı. Ayrıca sosyal tesisler için de geçerlidir: anaokulları, okullar, klinikler, hastaneler, ilk yardım istasyonları.

Andrei Turchak, “Bu, ilçe ve yerleşim başkanlarının eşit derecede önemli diğer amaçlar için kullanabileceği belediye bütçelerinden önemli bir fon tasarrufu anlamına geliyor” dedi.

Devlet Başkanının bir başka kararı – sosyal gazlaştırma programı SNT için geçerlidir.

“Hükümet, programın Gazprom ile birlikte uygulanmasına yönelik bir prosedür geliştirdi. Genel Sekreter, “Birleşik Rusya, SNT’ye kapı kapı ziyaretler gerçekleştirecek, gerekli belgelerin toplanmasına yardımcı olacak, SNT sahiplerinin toplantılarını düzenleyecek – yani tüm etkinlikleri halkın programına göre gerçekleştirecek” dedi. Birleşik Rusya Konseyi.

Vologda Bölgesi Vali Vekili Georgy Filimonov, bölgenin şu anda %65,8’inin gazlaştırıldığını söyledi.

“Gerçek bağlantıların yüzdesi açısından birinci olduk. Programın uygulanmasına yönelik tüm ana bileşenler aslında bölgede üretiliyor ve bu da ekonomik kalkınma için temel önem taşıyor” dedi.

Gazprom Mezhregiongaz Genel Müdürü Sergei Gustov ise kabul edilen 14 bin gazlaştırma başvurusuna ek olarak Vologda bölgesinde 10-12 bin konut potansiyeli daha bulunduğunu kaydetti.

Yüksek oranda gazlaşma görüyoruz” dedi.

Sosyal gazlaştırma programı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Birleşik Rusya’nın sahalara ücretsiz gaz dağıtımı hükmünü değiştirdiği bir yasayı imzaladığı 2021 yılından bu yana bölgelerde uygulanıyor . Programa katılım için Devlet Hizmetleri portalı ve MFC şubeleri, Gazprom Mezhregiongaz abone noktaları ve gazlaştırma operatörlerinin web siteleri aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.

Devlet başkanı ayrıca bölgelere, gaz ekipmanı satın alma ve iş için çeşitli kategorilerdeki yararlanıcılara en az 100 bin ruble tutarında sübvansiyon sağlama talimatı verdi. Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreteri Andrei Turchak’ın önerisi üzerine sayıları SVO üyelerini de içeriyordu.

Cumhurbaşkanı adına sosyal gazlaştırma programı sınırsız hale getirilerek sosyal tesislere genişletildi. Ayrıca artık SNT’ye kadar genişleyecek – Vladimir Putin bunu Federal Meclis’e hitaben yaptığı konuşmada söyledi.

Nisan 2024’te Başbakan Mihail Mişustin , sosyal gazlaştırma programını bahçecilik ortaklıklarını da içerecek şekilde genişleten bir kararname imzaladı.

Hoparlör
Turçak Andrey Anatolyeviç
Turçak Andrey Anatolyeviç
Parti Genel Konseyi Sekreteri, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Federasyon Konseyi Birinci Başkan Yardımcısı
#Turçak
#sosyalgazlaştırma
#ön gazlaştırma
#bölgeler
#Vologda Bölgesi
#Gustov
#Filimonov
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/andrej-turchak-vologodskaya-oblast-lider-po-socialnoj-dogazifikacii-v-severo-zapadnom-federalnom-okruge

 

REKLAM ALANI